21. Rīgas Grāmatu svētki notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

18/10/2019
Izdrukāt
21. Rīgas Grāmatu svētki notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā
21. Rīgas Grāmatu svētki notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā
1

25. un 26. oktobrī Latvijas Grāmatizdevēju asociācija jau 21. reizi organizē Rīgas Grāmatu svētkus, kas šogad notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB). Grāmatu svētki ir iespēja iegādāties interesantas grāmatas, satikt iemīļotus autorus, kā arī uzzināt par jaunākajiem izdevumiem. Kopā ar LNB izdevēji divu dienu garumā piedāvās arī kultūras programmu. Ieeja bez maksas.

Rīgas Grāmatu svētku svinīgā atklāšana notiks 25. oktobrī plkst. 11.00. Savus lasītājus gaidīs 30 aktīvākie Latvijas izdevēji ("Avots", "Annele", "Dienas Grāmata", "Jāņa Rozes apgāds", "Kontinents", "Latvijas Mediji", "Latgales Studentu centrs", "Liels un mazs", "Madris", "Mansards", "Neputns", "Pētergailis", "Turība", "Zinātne", "Zvaigzne ABC" u. c.). Kā jau ierasts, Rīgas Grāmatu svētkos darbosies arī "grāmatu maiņas galds", kur izlasītās grāmatas varēs apmainīt pret kādu citu.

Līdzās dažādu grāmatu atvēršanas pasākumiem, piektdien, 25. oktobrī, LNB laikā no 12.00 līdz 12.40 piedāvās kuratores ekskursiju pastāvīgajā ekspozīcijā "Grāmata Latvijā", savukārt no plkst. 14.00 līdz 15.00 notiks kuratores ekskursija LNB simtgades izstādē "Neredzamā bibliotēka". Uz šīm ekskursijām ierobežoto vietu dēļ aicinām iepriekš pieteikties, rakstot e-pastu uz ekskursija@lnb.lv. Bet sestdien, 26. oktobrī, LNB aicina uz ekskursijām pa LNB ēku. Kopā notiks 4 ekskursijas – plkst. 10.00, 11.00, 13.00 un 15.00. Pieteikšanās līdz 25. oktobra plkst. 16.00, rakstot uz ekskursijas@lnb.lv un norādot laiku, kurā vēlaties doties ekskursijā un cilvēku skaitu.

Mazos lasītājus īpaši gaidīsim sestdien, kad programma būs veidota tieši bērniem – vairāku brīnišķīgu jaunu grāmatu atvēršana, iepazīšanās ar neparastiem grāmatu varoņiem, spēles un darbnīcas. Pasākumos būs iespējams satikt izdevniecību "Liels un mazs", "Pētergailis", "Annele", "Droši un koši" un "Sapņu Spalva" iemīļoto grāmatu varoņus un autorus.

26. oktobrī plkst. 13.00 LNB Bērnu literatūras centrs aicina sākumskolas vecuma bērnus uz aktivitāti "Kā rodas grāmata?", lai palīdzētu iepazīt grāmatas tapšanas procesu. Paņemot rokās skaistu grāmatu, ne katrs aizdomājas, kā tā tapusi. Kāds garš un sarežģīts ceļš jānoiet, līdz tā nonāk veikala plauktā vai bibliotēkā.

Rīgas Grāmatu svētki gaidīs apmeklētājus 25. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 20.00 un 26. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 17.00.

Lai izvēlētos sev piemērotāko laiku Rīgas Grāmatu svētku apmeklēšanai, aicinām ielūkoties pasākumu programmā!

PROGRAMMA (PDF)

Rīko Latvijas Grāmatizdevēju asociācija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku. Atbalsta: Rīgas dome, SIA "Dobums".

 

Papildu informācija:
Līva Ostupe
Tālr.: 26315864
E-pasts: liva@gramatizdeveji.lv