Datubāzu izmantošana ārpus LNB telpām

IzdrukātNosūtīt

LNB piedāvā iespēju izmantot EBSCO, ScienceDirect, Scopus, Emerald, BiblioRosica, Proquest Dissertation and Theses, Cambridge Journals Online, Cambridge Companions Online datubāzes un Dawsonera platformu studijām un pētniecībai arī ārpus LNB telpām.

Lai pieteiktos individuālajai piekļuvei EBSCO, ScienceDirect, Cambridge Journals Online, Cambridge Companions Online, Scopus un Dawsonera platformas izmantošanai, lūdzu, aizpildiet IESNIEGUMU (PDF) un nogādājiet to tuvākajā LNB lasītavā.

Divu darba dienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas uz e-pastu tiks nosūtīti pieslēgšanās dati. Pakalpojums ir pieejams tikai LNB lasītājiem.

IESNIEGUMS (PDF)
LNB TIEŠSAISTES ABONĒTĀS DATUBĀZES
PAMĀCĪBA PIEKĻUVES IZVEIDOŠANAI ĀRPUS LNB TELPĀM SCIENCE DIRECT un SCOPUS DATUBĀZĒM (PDF)

 
Lai piekļūtu Emerald datubāzei ārpus bibliotēkas telpām, tad atrodoties bibliotēkā un pieslēdzoties bibliotēkas WIFI tīklam ar savu portatīvo datoru vai planšeti jāizveido lietotāja konts (jāpiereģistrējas) Emerald datubāzē. Datubāze turpmāk atpazīs lietotāju kā bibliotēkas lasītāju un ar šo pašu ierīci datubāzi varēs izmantot arī ārpus LNB telpām.

Lai piekļūtu BiblioRossica saturam ārpus bibliotēkas nepieciešams, izveidot lietotāja kontu atrodoties bibliotēka un 24 h laikā apstiprināt saiti, kuru Jūs saņemsiet savā norādītajā e-pasta adresē. Tiklīdz, Jūsu lietotāja konts būs aktivizēts, tad ar savu izvēlēto paroli un lietotājvārdu, Jūs attālināti varēsiet piekļūt visam LNB abonētajam BiblioRossica saturam.

Lai piekļūtu Proquest Dissertation and Theses ārpus bibliotēkas nepieciešams reģistrēties, izveidot lietotāja kontu atrodoties bibliotēkas IP adrešu lokā, t.i., pieslēdzoties kādam no bibliotēkas datoriem vai bibliotēkas WIFI tīklam.

Neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar LNB Uzziņu un Informācijas centru (tālr.: 67806113, e-pasts: konsultants@lnb.lv).