Dž. F. Kenedija lasītavā apskatāma fotoizstāde par ASV dabas parkiem

20/04/2017
IzdrukātNosūtīt
Foto: Adalīna Darviņa
Foto: Adalīna Darviņa
1

No 21. aprīļa līdz 20. jūnijam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Dž. F. Kenedija lasītavā (3. stāvā), apskatāma Adalīnas Darviņas fotoizstāde "No krasta līdz krastam. ASV dabas parki". Tā akcentē Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Nacionālo parku dienesta nozīmību dabas unikalitātes aizsargāšanā un saglabāšanā. Ieeja bez maksas.

ASV Nacionālo parku dienests 2016. gadā svinēja savu simtgadi. Tā pārvaldībā ir vairāk nekā 400 dabas liegumu, parku un rezervātu, aptverot ap 340 000  kvadrātkilometru lielu teritoriju. Šāds izmērs vairāk nekā sešas reizes pārsniedz Latvijas teritorijas apjomu.

2016. gada vasarā fotogrāfei bija iespēja doties trīs mēnešu ilgā ceļojumā apkārt ASV, kurā viņa mēroja 21 000 km un pabija 39 štatos – no Konektikutas Ziemeļatlantijas okeāna krastos līdz sniegotajām kalnu virsotnēm Montanā un tuksneša plašumiem Nevadā. "Esot ceļā, ASV dabas varenība man atklājās ne tikai dabas parkos, bet arī ārpus tiem, sniedzot vēl neizjustu monumentālu pieredzi," saka Adelīna Darviņa. Šajā izstādē fotogrāfe piedāvā iepazīties ar desmit ASV nacionālajiem parkiem.

"Šī izstāde ir par Amerikas ainavas daudzveidību, par nemitīgu būšanu ceļā, par atklājēja garu un par uzdrīkstēšanos doties tālāk, pretim nezināmajam," uzsver fotogrāfe.

Adelīna Darviņa studē Komunikācijas zinātni Rīgas Stradiņa universitātes bakalaura studiju programmā "Fotogrāfija". Līdz šim strādājusi Latvijas komerciālās fotogrāfijas nozarē. Pēdējos gadus viņa ir pievērsusies Amerikas sabiedrības un kultūras izpētei, kas tiek apvienota ar ASV vides un kultūras reprezentāciju fotogrāfijas medijā.

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv