Bibliotekāriem » Ceļojošās izstādes » Izstāde "Pēc zemes, taisnības un gaismas" (no cikla "Latvieši Pasaulē")

Izstāde "Pēc zemes, taisnības un gaismas" (no cikla "Latvieši Pasaulē")

Ekspozīcijas tehniskais apraksts:

  • 23 homoteksa planšetes (0,60 x 1,80 m)

Izstādē skatāmi materiāli par latviešu izceļošanu uz Brazīliju 19.gs. beigās, uz Krieviju 19.gs. otrajā pusē un 20.gs sākumā, kā arī tā saucamo "veclatviešu" emigrāciju uz ASV 19.gs. nogalē.

Šajā laikā bija diezgan daudz jauno censoņu, kas devās izglītoties Tērbatas. Maskavas, Pēterburgas augstskolās un profesionālajās skolās Pleskavā. Lielākajos studentu centros veidojās studentu korporācijas, latviešu dzīves vietās dibinājās dažādas biedrības. Vēlme saglabāt nacionālo identitāti mītnes zemēs un izglītot tautiešus dzimtenē sekmēja periodikas un grāmatu izdošanu aiz Latvijas robežām.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo Vēstures muzeju, Latvijas Valsts vēstures arhīvu, Brazīlijas latviešu draugu biedrību, topošo muzeju un pētniecības centru "Latvieši pasaulē" un ir plašs, populārzinātnisks pārskats, ko ļoti atzinīgi novērtējuši dažādu nozaru speciālisti.